آفتاب در مصاف؛ آئینه عبرت های عاشورایی

 

30-6-03

آیا کربلا تکرار خواهد شد؟ به یاد عاشورا عزاداری کنیم یا گفتگو؟ چرا عاشورا را گرامی می داریم؟ آیا مردم امام حسین(ع)را نمی شناختند؟ چرا امام حسین(ع) مثل امام حسن(ع) صلح نکرد؟

به گزارش روابط عمومی دوازدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب، جواب ۵ سوال اساسی از حادثه عاشورا را می شود با گذری بر نمایشگاه آفتاب در مصاف به زبان عکس گرفت، سیر نمایشگاهی عبرت های کربلا نیز در بخش فرهنگی نمایشگاه عطرسیب به تصویر کشیده شده است.

واجب فراموش شده نیز مجموعه ای از تابلوهایی با مضمون امر به معروف و نهی از منکر، وجوب این مهم را به بازدیدکنندگان متذکر می شود.

مجموعه آثار هنری ریشه های واقعه عاشورا نیز در زمینه موضوعات پاسداری از اسلام و ارزش های اسلامی، انحراف اصل ولایت، بازگشت به جاهلیت، دین ستیزی، تبدیل خلافت به پادشاهی، سستی در جان فشانی برای دین و آفتی که باعث شهادت امام حسین(ع) شد، به روشنگری می پردازد.

سایت های اطلاع رسانی عقیق (اطلاع رسانی محافل مذهبی ) و اهلنا (پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ، آئین و اندیشه اسلامی) مستقر در بخش فرهنگی در راستای اطلاع رسانی  دربخش فرهنگی مستقر هستند.

همچنین نمایشگاه فرهنگی عطرسیب با بخش ویژه سبک زندگی حسینی و ارائه محصولات و پوشاک متنوع و مخصوص ماه محرم، در راستای سبک زندگی ایرانی اسلامی، پذیرای بازدیدکنندگان است.

پرداختن به زوایای فرهنگی واقعه عاشورا برای غنای هرچه بیشتر مجالس عزاداری حسینی و اشاعه فرهنگ عاشورایی امسال با توجه ویژه در دستور کار دوازدهمین نمایشگاه فرهنگی عطرسیب  قرار گرفته است.

شایان ذکر است دوازدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب ویژه تجهیز هیئت ها ، مساجد و حسینیه های شهر تهران که به همت معاونت اموراجتماعی و فرهنگی شهر تهران در محل بوستان بزرگ ولایت از  ۲۵ مهر برپا گردیده و تا ۳ آبان ۱۳۹۳ ادامه خواهد داشت.

atre-sib.ir


پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی