حجت الاسلام امرودی خبرداد: عرضه ۱۰ هزارقلم کالا در نمایشگاه «عطرسیب» سیزدهم

15

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب گفت: در نمایشگاه امسال  ۱۰ هزار قلم کالا در ۹ سالن و تا ۳۵ درصد ارزان تر از بازار ویژه اجرای برنامه های ماه محرم و صفر در هیئت های مذهبی، تکایا و مساجد عرضه می شود.
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی عطرسیب، آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه عطرسیب با حضور شهردار تهران، حجت الاسلام امرودی معاون اجتماعی شهردار تهران، علی محمد نائینی قائم مقام معاونت اجتماعی شهرداری، حجت الاسلام ناصحی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) و جمعی از معاونان شهرداری، اعضای شورای شهر، شهرداران و معاونین امور اجتماعی مناطق  در بوستان بزرگ ولایت برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن تبریک به مناسبت عید غدیر خم و با یادآوری فاجعه منا اظهارداشت: با تبریک عید غدیر خم گفت: جریان غدیر خم یک واقعه تاریخی در کتاب ها نیست و تا قیامت ادامه دارد.

وی ادامه داد: مخالفان غدیر، وقایع ثقیفه و عاشورا ایجاد کردند و ائمه اطهار را به شهادت رساندند و در سال ۶۶ نیز مسلمانان را قتل عام کردند. امروز نیز مخالفان غدیر در یمن و سوریه جنایت های خود را انجام می‌دهند و غم بزرگی بر دل همه مسلمان ها گذاشته اند که البته به زودی و به لطف خدای بزرگ امروز سیلی محکمی خواهند خورد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران در ادامه با اشاره به قیام عاشورا و وسعت تاثیر گذاری آن گفت: ریشه انقلاب اسلامی همه انقلابهای شیعی عاشوراست و نمایشگاه عطر سیب نیز احیاگر این محتوا در هیات های مذهبی است.

وی با بیان اینکه سیزدهمین نمایشگاه عطر سیب جریان محتوایی و قرآنی دارد؛ تصریح کرد: امروز جهت گیری های سخنان مقام معظم رهبری محور فعالیت‌های این نمایشگاه است و مخاطب نهضت حسینی نه تنها مسلمانان و شیعیان بلکه همه ادیان مسلمانان جهان هستند که امیدوارم آنها بتوانند با این محتوا زندگی کنند و سبک زندگی خود را با آن شکل دهند.

 

حمایت از تولیدات ملی؛ هدف سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب

وی با بیان اینکه سیزدهمین نمایشگاه عطرسیب جریان محتوایی و فکری را در هیات های مذهبی رقم می زند، افزود: ما تلاش کردیم تا به اصولی که مقام معظم رهبری در خصوص ایام محرم و صفر تاکید کردند توجه ویژه ای داشته باشیم و این اصول را به گسترده ترین و عظیم ترین شکل بازنمایی کنیم تا تمامی عزیزانی که به یادگیری مکتب حسینی می پردازند، بتوانند از آن بهره ببرند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره با اشاره به برگزاری هرچه باشکوه تر عطر سیب در سال جاری گفت: نمایشگاه عطر سیب امسال با هدف حمایت از تولید ملی- ایرانی، ابتکارات در حوزه تولید و همچنین حمایت از تولید کنندگان کار آفرین تهران و سایر شهرستان ها برگزار می شود.

وی فعالیت‌های اصلی این نمایشگاه را مردم محور دانست و تصریح کرد: کیفیت کالاهایی که در این نمایشگاه عرضه می شود از بهترین هاست و ما برای اصلاح الگوی مصرف هدفگذاری کردیم تا از محصولات شرکت های دانش بنیان و نخبگان در حوزه های محتوای و فنی هیات ها استفاده شود.

به گزارش ستاد خبری سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی عطرسیب، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به جریان محتوایی و فکری نمایشگاه عطر سیب اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم شاهد بزرگترین مکتب و عظیم ترین کلاس درسی باشیم که مخاطبان آن تمام قشرها و نیز تمام ادیان باشند.

وی افزود:ریشه اصلی انقلاب اسلامی، واقعه عاشورا است و در حقیقت عطر سیب احیاگر این جریان و احیا کننده محتوای عاشورا در هیات های مذهبی است.

امرودی ادامه داد: سیزدهمین نمایشگاه عطرسیب در فضایی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع برگزار می شود و قرار است ۱۰ هزار قلم کالا در۹ سالن عرضه شود.

به گفته وی نمایشگاه امسال علاوه بر جنبه نمایشگاهی از کارکرد فروشگاهی نیز برخوردار است.

امرودی در پایان ضمن تقدیر از سازمان فرهنگی، هنری و تبلیغات اسلامی و شرکت شهروند برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه خاطرنشان کرد: از شهردار تهران تشکر ویژه می کنم چرا که پیگیری های ایشان موجب شد تا نمایشگاه امسال با بهترین کیفیت برگزارشود.

 

پربارسازی اوقات فراغت شهروندان با برنامه های فرهنگی نمایشگاه در بوستان ولایت

همچنین امرودی در نشست خبری نمایشگاه عطر سیب با بیان اینکه شرکت شهروند و دیگر ارائه دهندگان کالا در نمایشگاه به فکر سود نبوده اند، گفت: به طوری که کالاهای ارائه شده در عطر سیب امسال بین ۲۵ تا۳۰ درصد ارزانتر از بازار است.

وی اذعان کرد: امسال نمایشگاه عطرسیب هم نمایشگاه است وهم فروشگاه که با تاکید شهردار محترم تهران مبنی بر پر کردن اوقات فراغت شهروندان، سعی کردیم در این زمینه وقت فراغت شهروندان را نیز در نظر بگیریم. طی این ۱۰ روز از مردم دعوت می شود که در این نمایشگاه که محلی برای نمایش ها و همایش ها و بزرگداشت های دهه اخیر ست، شرکت کنند.

معاون شهردار پایتخت به برپایی نمایشگاه های حج عاشورایی،اربعین حسینی اشاره و بیان کرد: در نظر داریم تا بسته های فرهنگی شامل کتاب های مذهبی از جمله کتاب صلوات خاصه توزیع شود.

به گزارش ستاد خبری سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی عطرسیب، به گفته امرودی از بهترین تعزیه های تهران دعوت شده تا در نمایشگاه عطر سیب فعال باشند.

وی با بیان اینکه سعی شده است محصولات مصرفی در این نمایشگاه دانش‌بنیان باشد، گفت: در این نمایشگاه به محصولات محتوایی آثار نیز توجه شده است و استادان برجسته با بررسی دقیق محتوای محصولات فرهنگی نسبت به کنترل آنها اقدام کرده‌اند و برهمین اساس آثار فاخر درجه یک در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

امرودی با بیان اینکه در این نمایشگاه تجهیزات برقی، صوتی، غذایی، تعمیراتی، آشپزخانه و پرچم عرضه می‌شود، گفت: همچنین شرکت‌های شهروند، میوه و تربار و پسماند نیز در این نمایشگاه حضور دارند و محصولات خود را به قیمت خریداری شده از کارخانه به علاقه‌مندان ارائه می‌کنند و به صورت میانگین ۲۰ تا ۳۵ درصد قیمت کالاها در این نمایشگاه ارزانتر است.

وی همچنین از فعالیت سایت عقیق برای رصد فعالیت هیئت‌ها و حسینیه‌ها خبر داد و تصریح کرد: در این سایت برنامه هیئت‌ها به همراه نام مداح قید خواهد شد تا علاقه‌مندان بتوانند از برنامه‌های مداح مورد علاقه خود استفاده کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران همچنین از زیارت مجازی عتبات خبر داد و گفت: ۲۱ هزار مسجد، تکیه و هیئت سال گذشته از خدمات نمایشگاه عطر سیب بهره‌مند شدند و به نظر می‌رسد در نمایشگاه عطر سیب امسال، رقم بهره‌مندی هیئت‌ها از این نمایشگاه افزایش یابد.

 

نذر فرهنگی اذان در پایتخت

امرودی همچنین از اجرای طرح نذر فرهنگی پخش اذان در تهران خبر داد و یادآور شد: ۲۷۰۰ نقطه در تهران شناسایی شده است که اذان در آن نقاط پخش خواهد شد و در ۸۰۰ نقطه از این نقاط نیز در صورت نیاز و در صورت بروز بحران تمهیداتی اندیشیده شده است که صدا و اعلان‌های عمومی به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه در سه نوبت در این نقاط اذان پخش می‌شود، افزود: ۱۰ نوع صوت برای پخش اذان انتخاب شده و مردم می‌توانند برای نذر اذان خود به معاونت فرهنگی مراجعه کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در توضیح چگونگی انجام نذر اذان گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به معاونت فرهنگی، اعلام کنند که علاقه‌مند هستند اذان از منزل، اداره و یا برج مسکونی‌شان پخش شود که پس از اعلام آمادگی کارشناسان برای بررسی این موضوع به محل موردنظر مراجعه و پس از تایید شرایط و مقررات، اذان از آن نقطه پخش می‌شود.

 

خاموشی: هیات های حسینی نقطه مقابل جریانات تکفیری است

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین خاموشی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به بازگشت پیکر جانباختگان منا و تلاش شهرداری تهران نسبت به برگزاری باشکوه مراسم محرم و صفر گفت: از شهردار تهران که با نگاهی فقهی و دینی و با تکیه بر احساسات دینی مردم به یاری هیات دینی می آیند تشکر ویژه می کنم و تعامل شهرداری تهران با دستگاه های فرهنگی و مردم را بسیار میمون و مبارک می دانم .

وی با بیان اینکه دشمنی با تکفیری ها یکی از وظایف هیات های حسینی است، اظهارداشت: هیات های مذهبی باید بدانند که نقطه مقابل تکفیری ها، سیستم های جاسوسی و نظام سلطه هستند . ضمن اینکه وظیفه دارند در این خصوص به خوبی اطلاع رسانی کنند.

خاموشی در پایان با اشاره به اینکه تظاهرات حسینی در جهان معاصر معرفی اسلام ناب است، تصریح کرد: امیدواریم هیات های مذهبی امسال بتوانند مراسم محرم و صفر را باشکوه تر از هر سال برگزار کنند تا تضمین بیشتری برای حرکت اسلام انقلابی و اسلام ناب باشد .

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی