عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: نمایشگاه «عطر سیب» دانشگاه عاشوراشناسی است

11309_orig

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه بزرگ فرهنگی «عطرسیب»، دانشگاه شناخت عاشوراست.

شهروز افخمی از جانبازان دفاع مقدس و نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ستاد خبری سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی «عطر سیب»، گفت: وجود نمایشگاه «عطر سیب» باعث می‌شود که مردم در زمینه چرایی واقعه عاشورا آگاه تر شوند.

این همرزم شهید همت، اظهار داشت: این نمایشگاه، توان این را دارد که دلایل نهان اهداف عاشورا را آشکار کند ضمن آن که این چنین نمایشگاه‌هایی مردم را به امام حسین(ع) و عاشورا پیوند می‌زند.

این نماینده مجلس با اشاره به تاثیرات مثبت برگزاری نمایشگاه عطر سیب افزود: جوانان می‌توانند از طریق برپایی این نمایشگاه انس بیشتری با دین و مذهب داشته باشند و وجود «عطر سیب» در آستانه ماه محرم، انرژی و نشاط مضاعفی برای بهتر برگزاری مراسم‌های این دهه به شهروندئان به ویژه جوانان می‌دهد.

وی در ادامه مطرح کرد: من معتقدم ایران به این دلیل که دوستدار امام حسین(ع) است توانسته در برابر گرداب‌هایی که از سوی بیگانگان خلق می شود، استوار باقی بماند.

افخمی، نمایشگاه عطر سیب را به یک دانشگاه تشبیه کرد و گفت: آحاد مردم می‌توانند در این دانشگاه حضور داشته باشند به طوری که دروس اساسی این دانشگاه، شناختن عاشورا و آگاهی از اهداف امام حسین(ع) و در نهایت آموختن نحوه مقابله با ظلم است.

سیزدهمین نمایشگاه بزرگ فرهنگی عطر سیب که ببا حضور شهردار تهران افتتاح شد، از ١٢ تا ٢٢ مهر ماه ١٣٩۴ از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در محل بوستان بزرگ ولایت با حضور طیف گسترده ای از تولید کنندگان و توزیع کنندگان اصلی در زیر گروه‌های اقلام فرهنگی و تبلیغی، مواد غذایی، محصولات برقی و الکترونیکی، تجهیزات صوتی و تجهیزات آشپزخانه‌ای مورد نیاز هیأت‌ها، حسینیه‌ها، مساجد و کانون‌های مذهبی برپا شده و حضور عموم مردم در این نمایشگاه، آزاد است. این نمایشگاه هرروزه از ساعت ۹ الی ۱۹ آماده پذیرایی و ارائه خدمات به هیئات‌ مذهبی اعم از هیأت‌های دانشجویی و دانش‌آموزی و محلات خواهد بود.


پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی