عطرسیب زمینه ساز محرمی عمیق و متفاوت در سطح شهر تهران

03

به گزارش روابط عمومی دوازدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب: معاون امور  اجتماعی و فرهنگی  شهرداری تهران از حضوربیش از هشت هزارو پانصد  هیئت در طول پنج روزبرگزاری نمایشگاه عطر سیب  خبر داد و گفت: میزان مراجعه شهروندان تهرانی نیز در هر روز نمایشگاه چندین برابر تعداد هیئات پذیرش شده است.

حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی معاون امور  اجتماعی و فرهنگی  شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار ایسنا یادآور شد: برپایی نمایشگاه عطر سیب کمک می کند محرمی متفاوت، عمیق، دقیق و روشنفکرانه در سطح شهر تهران داشته باشیم.

01
ایشان ضمن دعوت از شهروندان تهران برای بازدید از نمایشگاه، اظهار کرد: هرسال سعی کردیم در برگزاری این نمایشگاه نسبت به سال های گذشته متفاوت تر عمل کنیم، بطوریکه در این دوره مخاطبان نمایشگاه علاوه بر هیئات مذهبی،عامه مردم نیز هستند.
02
رئیس شورای سیاست گذاری نمایشگاه فرهنگی عطر سیب ادامه داد: خانواده ها می توانند با حضور در نمایشگاه ضمن استفاده از برنامه های فرهنگی با اهداف، فلسفه عاشورا وموضوع مهم امر به معروف و نهی از منکر بیشتر آشنا شوند.

به گفته وی متناسب با نامگذاری هرروزاز دهه اول محرم  برای یک حادثه کربلا، روزانه نشریاتی براساس کتب معتبر چاپ و در اختیار هیئات و بازدید کنندگان قرار می گیرد.

امرودی با اشاره به حضور غرفه های انتشاراتی معتبر در حوزه محرم، مقتل نویسی و تاریخ نویسی در این نمایشگاه گفت: ارائه ۶۰۰ عنوان کتاب با محتوای حماسه عاشورا از ۱۰۰ ناشر این نمایشگاه را ممتاز کرده است.
05
وی برپایی نمایشگاه های عکس؛ عبرت های عاشورا، مسیر اربعین که نماهایی از پیاده روی شیعیان را به تصویر کشیده است، سفره های سنتی و نذری سراسر کشور و گروه های نمایشی شامل تعزیه،سنج ، دمام ،تئاتر خیابانی و نمایش هایی که مردم را با نوع صحیح عزاداری آشنا می کند را از جلوه های مطرح نمایشگاه برشمرد.

معاون امور  اجتماعی و فرهنگی  شهرداری تهران با اشاره به ارتقا کمیت و کیفیت نمایشگاه امسال افزود: فضای نمایشگاهی از ۶ هزارمتر سال گذشته به ۱۲هزار مترمربع افزایش یافته است، همچنین محصولات عرضه شده با معتبرترین برندها و قیمت های مناسب ارائه می شوند.

04
امرودی با بیان اینکه در فضای نمایشگاه جموعه برگزار کننده با ایجاد نمای مجموعه بین الحرمین و استفاده از پرچم های به اهتزاز درآمده حرم حضرت  اباعبدالله الحسین (ع) و قمر بنی هاشم (ع) ، توانسته است حس معنوی رادر فضای نمایشگاهی ایجاد نماید ،خاطرنشان کرد: بنا داریم مراسم سنتی سیاهپوشان تهران هرسال با خاتمه  این رویداد فاخر فرهنگی انجام  شود.

06

atre-sib.ir


پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی