مدیر اجرایی معاونت حوزوی دفتر مقام معظم رهبری  پیشنهاد داد: نمایشگاه عطرسیب بصورت ثابت برپا شود

009

به گزارش روابط عمومی دوازدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب، حجت الاسلام والمسلمین اسدی پیشنهاد داد تا با توجه به کیفی ترشدن عطر سیب در طول دوازده سال و استقبال گسترده هیئات از نمایشگاه، ایجاب می کند فضای دائمی بصورت مسقف، برای این نمایشگاه درنظر گرفته شود تا در طول سال با فعالیت های فرهنگی در زمینه مذهبی ایفای نقش کند.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی مدیر اجرایی معاونت حوزوی دفتر مقام معظم رهبری  در حاشیه بازدید از نمایشگاه عطرسیب، گفت: اولین باریست که از این نمایشگاه بازدید داشتم و در بدو ورود طراحی فضای بین الحرمین بسیار مشابه و جالب توجه بود.

وی افزود: فضاسازی نمایشگاهی صورت گرفته در کنار ارائه خدمات در سالن پذیرش، بسیار جالب بود و مایه خرسندی است که تمام نیازمندی های هیئت ها در این نمایشگاه با قیمت های مناسب تامین می شود.

وی برپایی این نمایشگاه را اقدامی ویژه قلمداد کرده و گفت: حتی طراحی فضای نمایشگاهی  نیز بصورت ویژه برای استقبال از ایام محرم و عاشورا دیده شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی نمایشگاه عطرسیب را منحصر به فرد دانست و اظهارکرد: از این رو فضای خاصی در نمایشگاه حاکم بوده و ویژگی های آن قابل قیاس با نمایشگاه های دیگر نیست .

ایشان در ادامه افزودند: طراحی فضاهای مختلف نمایشگاهی و فروشگاهی بگونه ای است که مراجعه کنندگان بتوانند ضمن تهیه ملزومات ،به نوعی در فضای فرهنگی عاشورایی قرار بگیرند و  به طریقی جهت دهی نیز می شوند که البته فضا باید طوری طراحی شود که افراد در کنار تهیه ملزومات، هنگام خروج با تغییر روحیه نمایشگاه را ترک کنند.

مدیر اجرایی معاونت حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به برنامه های فرهنگی نمایشگاه تصریح کرد: تعزیه خوانی، برنامه های کارشناسان مذهبی، غرفه های سی گانه فرهنگی و غیره نشان دهنده این است که رویکرد فرهنگی و فرهنگسازی عاشورایی نسبت به سال های گذشته در این نمایشگاه بیشتر است.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی گفت: موضوع محیطی هیئت ها هم مدنظر قرارگرفته شده و در غرفه ها حتی عرضه محصولات خوشبو کننده هم صورت می گیرد و از بخش دیجیتال و کتیبه ها گرفته تا ملزومات آشپزخانه  و محصولات غذایی و تجهیزات لازم هیئت ها در این نمایشگاه محیاست.

مدیر اجرایی معاونت حوزوی دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: طبل ، شیپور و علامت ها در روایات اسلامی و مطالب اصیل مکتب شیعه تائید نشده است و متاسفانه بعضی چیزها در فرهنگ عاشورایی داخل شده و جز اصول اساسی کار مذهبی نیست که شاید به همین جهت در نمایشگاه دیده نشده است.

005

وی برپایی این نمایشگاه را کمک به نوعی الگو سازی دانست و گفت: محصولی باید در نمایشگاه عرضه شود که مورد تایید اجماعی علما باشد و اگر برخی اقلام در نمایشگاه عرضه می شد، نوعی مهر تایید بود، چراکه این ها چیزهایی هست که اگر نگوییم خرافه، حداقل اصیل نیستند و طبیعی است که مسئولانی که سردمدار الگوسازی در جامعه هستند نسبت به اینگونه مسائل توجه ویژه دارند.

وی با اشاره به استقبال گسترده هیئات از نمایشگاه عطرسیب پیشنهاد داد تا پس از کیفی ترشدن این کار در طول دوازده سال گذشته ایجاب می کند فضای دائمی بصورت مسقف،برای این نمایشگاه درنظر گرفته شود تا در طول سال با فعالیت های فرهنگی در زمینه مذهبی ایفای نقش کند.

atre-sib.ir


دیدگاه ها مسدود شده اند .

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی