معاون شهردار تهران: تهران از ۱۲ تا ۲۲ مهر میزبان نمایشگاه «عطر سیب» است

85879204904678340291413205432

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری نمایشگاه عطر سیب به مناسبت فرارسیدن ماه های محرم و صفر خبر داد و گفت: نمایشگاه امسال از ۱۲ تا ۲۲ مهرماه در بوستان ولایت برپا می شود و قرار است تا خدمات لازم برای برگزاری هر چه بهتر مراسم عزاداری ویژه ماه های محرم و صفر ارائه شود.

به گزارش ستاد خبری سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب، حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی ضمن اعلام این خبر با تاکید بر ویژگی های سیزدهمین دوره نمایشگاه عطر سیب اظهار کرد: یکی از مهم ترین شاخصه های نمایشگاه امسال، توجه ویژه به موضوعات محتوایی است. به این معنی که در حوزه محتوا بیشتر به موضوعات فرهنگی و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده پرداخته می شود.

وی با بیان اینکه کیفیت نمایشگاه عطر سیب در دوره های مختلف ارتقا یافته است، افزود: در ابتدای برپایی این نمایشگاه، اقدامات ما بیشتر خدماتی بود و وسایل مورد نیاز در اختیار هیات ها قرار می گرفت. به تدریج اما تلاش کردیم تا علاوه بر ارائه این نوع خدمات به محتوای فرهنگی نمایشگاه بیش از پیش توجه کنیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: بر اساس همین نگاه، فضای حاکم بر این دوره از نمایشگاه عطر سیب بیشتر فرهنگی است و پیش بینی کردیم تا به موضوع اشعار مورد نیاز هیات ها، تعزیه ها و محتوای فرهنگی هیات های عزاداری با حضور کارشناسان مذهبی به شکل ویژه ای پرداخته شود.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را تقویت و تعمیق باورهای دینی و آئینی شهروندان، حمایت و ارائه خدمت به دوستداران و تشنگان زلال معرفت اهل بیت (ع) در تجهیز هیات ها، مساجد، کانون های مذهبی، هیات های دانشجویی و دانش آموزی و حسینیه های شهر تهران و تامین نیازهای آنان برای برپایی هر چه شایسته تر برنامه ها و مراسم سوگواری سالار شهیدان در ایام محرم عنوان کرد.

امرودی با اشاره به تحول محتوایی سیزدهمین نمایشگاه عطر سیب گفت: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از دوازدهمین سال برگزاری تلاش های خود را در راستای تقویت محتوای بخش فرهنگی نمایشگاه، تبیین معارف و نهضت عاشورا و ترویج رسوم و فرهنگ صحیح عزاداری حضرت امام حسین(ع) متمرکز کرده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: علاوه بر این، اطلاعات تمامی تکایا و هیات ها در شهر تهران جمع آوری می شود و در اختیار شهروندانی که به نمایشگاه مراجعه می کنند، قرار می گیرد.

وی همچنین به برنامه نذر فرهنگی به عنوان یکی از نقاط عطف این دوره از نمایشگاه عطر سیب اشاره کرد و گفت: در قالب برنامه نذر فرهنگی، خانه هایی که پشت بام دارند و صاحبان آن ها علاقه مند هستند اذان در ۳ نوبت از پشت بام خانه هایشان پخش شود، تقاضایشان را ثبت می کنند و بعد از بررسی کارشناسان  و درصورت امکان نصب سیستم های صوتی خودکار، این ادوات در پشت بام خانه شان نصب می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در پایان با بیان اینکه اختتامیه نمایشگاه عطر سیب همزمان با آغاز ماه عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در شهر تهران است، خاطرنشان کرد: پیش بینی کردیم تا همزمان با آغاز ماه های محرم و صفر، تمامی ۷۲ پرچم بزرگ تهران مشکی شوند.

photo_2015-09-20_12-56-17


پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی